Akıllı telefon sektöründe büyük bir üne sahip olan Samsung, her sene piyasaya sürdüğü amiral gemileriyle kullanıcılardan büyük ilgi görüyor. Peki satışlar, gösterilen ilgi ile aynı oranda yükseliyor mu? Android işletim sisteminin kullanıldığı cihazlar günden güne artıyor. Bu nedenle Samsung’un akıllı telefon satışlarında son 5 yılda gözle görülüre bir düşüş var. Kullanıcılar, Asus, Nexus, Xiaomi ve Huawei gibi piyasaya sürülen modelleri, fiyat ve performans açısından yeterli buldukları için tercih ediyorlar. Bu durum da Android işletim sistemli akıllı cihazlarda rekabet günden güne artıyor.

Tech.pinions internet sitesinde yapılan bir analize göre Samsung, önümüzdeki beş yıl içerisinde akıllı telefon piyasasından çekilcek gibi bir öngörüde bulunulmuş. Analist Ben Bajaran’ın yaptığı öngörüye göre; “Piyasaya sürülen Android işletim sistemli akıllı telefonların 300 – 400 dolar arasında bir fiyat skalasında olduğunu gösteriyor. Samsung’un bu pazarda tutunabilmesi için fiyat politikasını piyasadaki diğer markalarla aynı düzeyde tutması gerektiğini söylüyor. Aksi taktirde 2020 yılına gelinceye kadar, piyasada artık Samsung’un telefonlarını göremeyiz.”

Şu an piyasada bulunan Motorola Moto X Pure Edition 379 dolar, Nexus 5X ise 399 dolardan satışa sunuluyor. Hemen hemen aynı özelliklere sahip Samsung Galaxy S6 ve S6 Edge ise 700 – 800 dolar arası satış fiyatına sahip. Bu öngörülere dayanarak, Samsung ileriki dönemlerde akıllı telefon pazarında bulunmak istiyorsa, fiyat politikasında revizyona gitmesi gerekecek. Unutmayalım ki, sektör lideri Nokia, şimdilerde sadece sohbetlerimiz arasında isminin geçmesiyle yetiniyor.

samsung-edge

Kategoriler: Blog

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Benzer yazılar

Blog

Sesliciler Sohbet Sitesi

Sitemiz icerisinde Yetki ve Oda Alimi Baslamistir Yetkilierle Iletisime Geciniz

Blog

Sesli Sohbet Siteleri

Sesliciler.Com sesliciler olan Sesli Chat  ve Sesli Sohbet  sitemizi açmýþ bulunmaktayýz.sesliciler sitemiz kullanýcýlarýna ücretsiz Sesli Sohbet  Ve sesli chat  , kamaeralý sohbet  , goruntulu sohbet  hizmeti vermektedir.Yildiz Sesli sitemmiz tamanem cevre edinme kalýcý dostluklar ve Daha fazlasını oku…

Blog

SesliCiler.Com Sohbet Siteleri

Merhaba Tamamen Ücretsiz Sesli Sohbet Seven Tüm saygý deger arkadaþlar, Türkiyenin En Sesli Sohbet, En Güzel, En iyi, En Eðlenceli, En Seviyeli, En Huzurlu, En Kaliteli, Tamamen Ücretsiz Sesli Sohbet Odalarý Platform Sitesi Olan sesliciler.com Daha fazlasını oku…

Araç çubuğuna atla